Home page > Aktuality > Čáslavské strážní roty střílely ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště

Čáslavské strážní roty střílely ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště

Střelby z ručních zbraní včetně SVD Dragunov a házení ostrými granáty URG. To byla část programu cvičení vojáků Aktivní zálohy a vojáků z povolání zařazených u strážních rot 21. základny taktického letectva Čáslav, které se odehrálo v druhém listopadovém týdnu ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště.

Strážní rota vojáků z povolání a rota Aktivní zálohy, která patří do struktury letky zabezpečení čáslavské základny, absolvovala další ostré cvičení. Tentokrát všichni společně absolvovali výcvik ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště. Příslušníci strážní roty pro svůj výcvik využili zejména polní střelnici Žďár a Březina, kde absolvovali střelby z pistole vz. 82, samopalu vz. 58, útočné pušky Bren 1, RPG 7. Střelba z legendární odstřelovací pušky SVD Dragunov byla pro všechny příjemným zpestřením. Další zbraní, kterou si vojáci na cvičení osvojili, byl ruční granát RG 4 a F1. Ten odhazovali na vzdálenost 25 metrů do cílové plochy 10x5 metrů.

Kromě výcviku v ovládání zbraní drilovali vojáci čáslavské Aktivní zálohy a profesionálové topografickou přípravu.  Patrolu prováděli vojáci ve smíšených družstvech. Pod přísným dohledem zkušených instruktorů realizovali všechny úkoly s vysokou mírou samostatnosti od sepsání až po vydání bojového rozkazu, orientaci v terénu a komunikaci.

„Průběh tohoto společného cvičení dokazuje zvyšující se úroveň vycvičenosti našich vojáků aktivní zálohy. Naplňuje se tak plán, aby se vojáci AZ postupně zapojili do ostrých strážních služeb přímo na naší základně,“ uvedl velitel strážní roty AZ 21. základny taktického letectva kapitán Gustav Stehlík.

Autor textu: kapitán Bc. Gustav Stehlík

Fotogalerie

Nahoru